Oaza

Ruch Światło Życie działa w naszej parafii od 1982 r. Działalność zapoczątkował ks. Stanisław Uryga. Do oazy należała młodzież z Podstolic, Ochojna, Golkowic oraz Rzeszotar. Oazowicze brali udział w różnego rodzaju przedstawieniach (jasełka, Misterium Męki Pańskiej) a kuligi i wyjazdy w góry tym bardziej zachęcały młodych do uczęszczania na oazę. Liczne grupy osób wyjeżdżały na rekolekcje wakacyjne oraz Oazy Modlitwy. Z czasem wyłoniły się osoby, które ukończyły kursy animatorskie i rozpoczęły swoja działalność prowadząc spotkania.

Do oazy należy 17 osób. Jest to młodzież w wieku gimnazjalnym oraz ponadgimnazjalnym z terenu parafii. Wśród oazowiczów są dwie osoby na kursach animatorskich. Oaza angażuje się w przygotowania i udział w uroczystych mszach świętych, adoracjach oraz czuwaniach. Oaza rozwija życie duchowe oraz kulturalne parafii przygotowując jasełka, misteria, organizując zabawy andrzejkowe, karnawałowe oraz ogniska dla młodzieży z parafii. Spotkania formacyjne odbywają się co tydzień w sobotę. Działalność oazy uwidoczniona jest w gablotce na frontowej ścianie kościoła.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkania wspólnoty, w każdy piątek po mszy świętej wieczornej w salce na plebani o godz. 20.30.

W drugie czwartki miesiąca Oaza zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy świętej. Pierwsza wspólna adoracja 8.03.2012.